6 viktima dhe 135 raste të reja në 24 orë me Covid-19, 189 të shtruar në spital

Shifrat nga koronavirusi në Shqipëri mbeten të larta. Gjatë 24 orëve të fundit në vend u kryen 860 testime prej të cilave 135 rezultuan pozitive.

Ndërkohë i lartë mbetet numri i personave të shtruar në spitale ku aktualisht 189 pacientë marrin mjekim. 12 persona janë në terapi intensive ndërsa 4 në intubim.

Këtë të shtunë u regjistruan 6 viktima të reja ku numri total i personave që kanë humbur betejën me virusin është 312.


Shtuar 5.09.2020 14:10