Dy raste të reja në Lezhë, dyshimet sesi u infektuan

Konfirmohen 2 raste te reja me COVID-19 ne Lezhe, duke shtuar keshtu numrin e te prekurve ne zone.

Mësohet se 2 personat qe kane rezultuar pozitive me koronavirus kane qene te pranishem ne nje event familjar ne Puke.

Aty dyshohet se kane rene ne kontakt me persona te tjere te infektuar dhe jane prekur edhe vete nga COVID-19.

Kujtojme se Lezha ishte qark me vetem 1 pacient aktiv me koronavirus vetem ne dite me pare.


Shtuar 13.06.2020 08:43