Çudit Rama, shikoni çfarë ka stampuar në kravatën e tij (FOTO LAJM)

Kryeministri Rama është duke mbajtur konferencën për shtyp me kryeministrin e Korovës, Avdulla Hoti, ndërsa vëmendjen e gazetarëve e tërhoqi një detaj tek kravata e tij.

Kravata është plot me shkrime dhe disaa grafikë, ndërsa në krye të saj shkruhet: Buxheti në lekë.

Nuk dihet se nga është fryëmzuar kryeministri për të porositur një kravatë të tillë, ndërsa i duhet të hapë xhaketën për të parë se çfarë fshihet poshtë shkrimit “Buxheti në lekë”.

Duket se kryeministri ka stampuar tek kravata e tij grafikët e një buxheti të detajuar sipas zërave përkatës. /albeu.com


Shtuar 2.10.2020 11:37