Çanta i peshonte 150 mijë paund, “bosi” nga Mati e pëson në Rinas

Parandalohet dhe goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në Rinas duke u preceduar penalisht poseduesi i tyre,

Policia ka sekuestruar 15000 paund teksa ndaloi për kontroll shtetasin F. K., 29 vjeç, banues në Mat.

Në përfundim të veprimeve shtetasi F. K. u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime te mëtejshme.


Shtuar 8.07.2020 06:44