Vedat Muriqi arrin marrëveshje me Lazion

Tashmë duket se gjithçka ka marr fund sa i përket transferimit të Vedat Muriqit.

Nga informacionet që ka siguruar gazetari i sportit në Kosovë, Arlind Sadiku, thuhet se Muriqi tashmë ka arritur marrëveshje me klubin italian, Lazion, shkruan IndeksOnline.

Thuhet se Muriqi ka firmos me çmimin 20 milionë euro edhe me kontratë që do ta mbajë atë për 5 vite me klubin e Lazios.

Postimi i potë i Sadikut:

“Vedat Muriqi ne Lazio, arrihet perfundimisht marreveshja mes dy klubeveSipas burimeve te mia, Lazio ka rritur oferten per Vedat Muriqin ne 20 milione euro me gjithe bonuse dhe Fenerbahçe eshte pajtuar. Sulmuesi kosovar do te nenshkruaj kontrate 5 vjeçare me ekipin italian. Muriqi tani pret qe te fluturoj drejt Romes dhe gjate diteve ne vijim Lazio do ta zyrtarizoje transferimin e tij”.


Shtuar 13.08.2020 16:57