Vdes 66 vjeçarja me COVID-19 në Spitalin e Pejës

Një 66-vjeçare e infektuar me COVID-19 ka vdekur në Spitalin e Pejës, raporton Express.

Kjo është konfirmuar nga vetë spitali, që konfirmoi se janë edhe 48 pacientë të tjerë me COVID-19 që po trajtohen.

Nga pacientët e shtrirë 25 janë në oksigjeno terapi, ndërsa 7 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Po ashtu, 16 të tjerë janë në pritje të rezultateve të testimit si të dyshuar me COVID-19.

Nga personeli i mjekësor, pesë mjekë, shtatë infermierë dhe dy bioinxhinierë janë të infektuar me COVID-19.


Shtuar 23.07.2020 07:38