Në brendësi të shtëpisë së Albin Kurtit (FOTO LAJM)

Me 66 vota pro lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Republikës së Kosovës.

45 vjeçari nga Prishtina, jetonë me bashkëshorten e tij norvegjeze, Rita K. Augestad-Knudse dhe vajzën Lean.

Kurti njihet si njëri nga lideret që bënë jetë mesatare. Kjo shihet edhe nga fotot brenda banesës së tij në Prishtinë.

Por, përkundër kësaj banese në Prishtinë kreu i Vetëvendosje, në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka deklaruar pasuri të paluajtshme, banesën e bashkëshortes së tij në Oslo të Norvergjisë me hapësirë prej 67 metra katrorë në vlerë 400 mijë euro.


Shtuar 7.02.2020 15:12