COVID-19 në Kosovë: 3,201 raste aktive dhe 185 viktima

Në Kosovë vijon të rritet numri i rasteve aktivë. Autoritet në Kosovë bëjnë me dije se numri total i rasteve pozitivë ka shkuar në 7.413, ndërsa 185 persona me sëmundje të tjera bashkëshoqëruese kanë humbur jetën.

Ndërsa numri i personave të shëruar është 4.027 dhe numri i rasteve aktivë ka arritur në 3.201.

Instituti Kombëtar i Shëndetit i bën apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm për veten, të afërmit e tyre dhe të tjerët.

Sakaq ditën e djeshme u regjistrua një numër i lartë rastesh pozitivë, me 276 raste të reja, numri më i lartë i shënuar që nga fillimi i pandemisë, shkruajnë mediat në Kosovë.


Shtuar 28.07.2020 06:37