UEFA publikon formacionin e javës në Champions (FOTO LAJM)

UEFA ka publikuar ditën e sotme formacionin e javës në Champions.

Në formacion dominojnë lojtarët e Atalantës ndërsa në majën e sulmit është Erling Haaland.

Kampionët në fuqi të kësaj gare, Liverpool, janë mposhtur nga Atletico Madrid 1:0 në ‘Wanda Metropolitnao’, shkruan lajmi.net.

Në ndeshjen tjetër, në ‘Singnal Iduna Park’, Borussia Dortmund ka gjunjëzuar Paris Saint Germin, duke i mundur 2:1.

Të mëkurën janë zhvilluar edhe dy ndeshje tjera, me Atalantën që shkëlqeu përballë Valencias (4:1), dhe Leipzig, që fitoi në udhëtim te Tottenham, 0-1


Shtuar 20.02.2020 14:13