Si sot 8 vite më parë Juventus fitoi titulllin e parë me Antonio Conten (FOTO LAJM)

Si sot 8 vite më parë më 6 maj 2012 Juventus fitonte titullin e parë pas Calciopolit me në krye Antonio Conten që sot është në stolin e Interit, shkruan Albeu.com.

Me 7 tituj radhazi, me një projekt teknik të revolucionarizuar, një klub të ri dhe një stadium të ri në 2011 Juventus hap një kapitull të ri në Serinë A.

Me Andrea Agnellin president, Marottan dhe Paraticin që merresshin me merkaton dhe me Antonio Conte në stol Juventus nisi një projeket ambicioz për të ardhmen ndaj dhe sot ajo kryeson Serinë A edhe pse me 1 pikë më shumë se Lazio. /albeu.com/


Shtuar 6.05.2020 20:55