Presidenti i klubit italian infektohet me koronavirus (FOTO LAJM)

Coronavirusi ka pushtuar Italinë, ku ka shkatuar 223 të vdekur dhe mbi 5000 persona të prekur.

Vendi është në alarm dhe futbolli normalisht ka kaluar në plan të dytë.

Të gjitha ndeshjet do të luhen pa tifozë, ndërsa një alarm tjetër është shkaktuar nga klubi i Novarës.

Në një komunikatë zyrtare për media, vet klubi ka pranuar se presidenti Maurizio Rullo ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Pra i pari i klubit të Novarës është me Coronavirus.


Shtuar 8.03.2020 09:11