Njihuni me “bishat” e Luftës së Dytë Botërore (FOTO LAJM)

Një seri fotosh me ngjyra ka treguar se si dukeshin makineritë e luftës që janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore.

Këto tanke amerikane, gjermane dhe britanike janë kapur gjatë konflikteve në Evropë dhe në veri të Afrikës.

Royston Leonard, një 55-vjeçar nga Uellsi me profesion elektricist, thotë se ka shpenzuar plot 60 orë për t’i bërë me ngjyra këto foto bardhë e zi.

Ai e ka bërë këtë me shpresën se pamje të tilla do të inkurajojnë brezat e rinj për të mësuar më shumë mbi Luftën e Dytë Botërore. /albeu.com/


Shtuar 8.01.2020 22:17