Ndahet nga jeta kreu i PD-së në Krujë (FOTO LAJM)

Ndahet nga jeta në moshën 61 vjeçare kryetari i Partisë Demokratike në Krujë, Reshit Merlika.

Shkak i vdekjes së tij është bërë një infarkt kardiak. Kanë qenë familjarët ata që e bënë publik lajmin e vdekjes së tij.

Merlika ishte zgjedhur në krye të PD-së Kruje, në zgjedhjet e fundit brenda partisë.

Ai ka kryer disa funksione në kryesinë e PD Krujë dhe 8 vite nën kryetar i Bashkisë Krujë.


Shtuar 21.06.2020 11:51