EURO 2020/ Kroacia bën zyrtare listën e lojtarëve (FOTO LAJM)

Kroacia ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për “Euro 2020”.

 

Kroacia ka publikuar listën preliminare me 32 lojtarë të ftuar nga Zlatko Dalic për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Lista përfundimtare do të ketë 26 lojtarë dhe gjashtë lojtarë të kësaj liste do të kthehen në “shtëpi” nga Dalic.

Megjithatë, lista përmban emra të njohur dhe talentë të mëdhenj nga mbarë klubet evropiane.

Vrsalko, Kovacic dhe Budimir rikthehen në Kombëtare, ndërsa të ftuar është edhe Milan Badelj.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga Zlatko Dalic për “Euro 2020”.

Shtuar 17.05.2021 15:37