EURO 2020/ Gjermania publikon listën e lojtarëve të grumbulluar (FOTO LAJM)

Edhe Kombëtarja e Gjermanisë ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e Kampionatit Europian 2020.

Kombëtarja gjermane në qershor do të luajë tri ndeshje, kundër Francës, Portugalisë dhe Hungarisë.

Gjermania me një gjeneratë të re do të mundohet që të bëjë mrekullinë në kompeticionin më prestigjioz në “Kontinentin e Vjetër”.

Shtuar 24.05.2021 13:02