Endi Demneri shpallet fituese e “Miss Universe Albania 2023”

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023.

24-vjeçarja e cila ka vite që është pjesë e botës së modelingut dhe e diplomuar ne Art Design, mundi konkurencën e dy vajzave të tjera që zunë vendin e dytë dhe të tretë.

Ndërkohe kuroren e Miss Universe Kosova 2023 e fitoi Abesa Rrahmani. Vajza e cila do të përfaqësojë Shqiperinë dhe Kosovën në konkursin botëror të Miss Universe World do të jete Endi Demneri.

Spektakli i madh I bukurise ishte një show i vërtete me shumë surpriza dhe të ftuar VIP që e bënë edhe më të paharruar këtë mbrëmje të vecantë të bukurisë shqiptare.


Shtuar 2.06.2023 10:09