Demokratët i kundërvihen Bashës: Humbës serial, jep dorëheqjen!

Edhe nënkryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha ka kërkuar dorëheqjen e kreut demokrat Lulzim Basha pas humbjes së tij të thellë në zgjedhjet parlamentare.

Hoxha e quan Bashën një humbës serial që i fali mandatin e 3 Ramës dhe se priste që ai të jepte dorëheqjen dhe jo të sillej si një sharlatan.

Hoxha shkruan se koha e Bashës ka mbaruar dhe se do të përballet me demokratët të cilët nuk e falin dot 4 herë.

“Humbësit nuk kanë asnjë moral që të kërkojnë prej nesh përkrahje. Ata, nëse nuk largohen duke marrë përgjegjësitë, do të duhet që ne demokratët t’i largojmë!”, shkruan Hoxha.

 

 


Shtuar 28.04.2021 11:26