Tërmet 5.6 godet Turqinë, shikoni dridhjet e tokës dhe panikun e qytetarëve (VIDEO)

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë ka rënë në Muglla të Turqisë, tërmeti madje është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë.

Sipas zyrtarëve turq deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme në njerëz apo materiale.

Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6, ndërsa zyrtarët turq shprehen se ishte 5.2.


Shtuar 28.06.2020 21:19