“Ky është rasti juaj”, foshnja 9 muajshe preket nga koronavirusi

Një foshnjë nëntë muajshe është diagnostikuar me koronavirus në Britaninë e Madhe. Sipas mediave të huaja, ifoshnja Cassian Coates kishte ethe dhe ftohje për disa ditë më radhë, ç’ka krijoi frikë të prindërit.

Pasi panë këto shenja, prindërit Myroslava dhe Callum e çuan djalin në spital ku morën vesh edhe lajmin e keq.

Zonja Coates, i tha Sky Neës: “Kur shkuam atje, ne duhet të ndiqnin disa rregula strike dhe të telefononim në një numër të caktuar për këtë çështje. Në sallën e pritjes pamë një regjistrim të madh, ku thuhej ‘rast i dyshuar’. Unë dhe burri im thanë: ‘o Zot’. Në atë moment vjen një infermiere dhe na thotë: ‘Po, ky është rasti juaj”.


Shtuar 18.03.2020 09:23