Lexus prezanton idenë për makinën elektrike të së ardhmes

Lexus LF-Z Electrified është një prototip elektrik që marka japoneze ka prezantuar ditët e fundit.

Ky mjet premton të ketë një performancë si një makinë e vërtetë sportive dhe një autonomi për 600 km.

Nga 0 në 100 km/h, ky mjet do të arrijë brenda 3 sekondave.


Shtuar 4.04.2021 15:00