ZYRTARE/ Zbulohet data i rikthimit të Real Madridit në “Santiago Bernabeu” (FOTO LAJM)

Ka kaluar më shumë se një vit që “Santiago Bernabeu” është rinovim e sipër dhe më në fund është zyrtare data e rikthimin te skuadrës së Realit në këtë stadiumin që pritet të jetë madhështor e modern.

Gjiganti spanjoll ka shpenzuar plotë 1 miliardë euro për ta rregulluar stadiumin e tyre.

Edicionin e kaluar, ndeshjet e Realit u zhvilluan në “Alfredo di Stefano”, stadium në të cilin klubi zhvilloi edhe takimin e parë këtë sezon.

Më saktësisht plotë 559 ditë kanë kaluar që nga ndeshja e fundit kur “Galaktikët” luajtën në Bernabeu, por tani pritjes i ka ardhur fundi.

Real Madrid ka konfirmuar se në ndeshjen kundër Celta Vigos me 12 shtator do zhvillohet në “Santiago Bernabeu” me praninë e tifozëve.


Shtuar 23.08.2021 19:26