ZYRTARE/ Southgate trajner i Anglisë deri në vitin 2024

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate i ka dhënë fund çdo spekulimi për të ardhmen e tij duke nënshkruar një kontratë të re deri në fund të vitit 2024, njoftoi të hënën Federata e Futbollit (FA).

Që nga marrja e detyrës me kohë të plotë në vitin 2016, ish-reprezentuesi anglez ka rigjallëruar pasurinë e kombit, duke i çuar ata në gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2018 dhe në finalen e Kampionatit Evropian të këtij viti.

E ardhmja e Southgate ka qenë burim i njëfarë pasigurie me punën e tij shumë të admiruar me ekipin kombëtar duke e bërë atë një kandidat për disa nga punët kryesore të klubit.

Por marrëveshja e re do të thotë se ai dhe ndihmësi i tij Steve Holland do ta udhëheqin Anglinë në finalet e Kupës së Botës 2022 të vitit të ardhshëm përpara se t’i kalojnë ato deri në kualifikimin për në Euro 2024. /albeu.com


Shtuar 22.11.2021 14:52