ZYRTARE / Shpëtim Duro merr drejtimin e FC Suharekës

Shpëtim Duro do të jetë trajner i ri i FC Suharekës, me klubin e ngjitur në elitën e futbollit kosovar që ka zyrtarizuar sot marrëveshjen me timonierin e njohur.

“Të nderuar adhurues dhe simpatizantë të klubit tonë ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje bashkëpunimi për të marrë drejtimin e skuadrës me kryetrajnerin SHPETIM DURO”.

“Timonieri nga Shqipëria do drejtoj skuadrën tonë drejt synimeve të radhës tashmë pjesë e elitës së futbollit Kosovar, Duro trajner me shumë eksperiencë ku së fundmi ishte pjesë e FC Struga nga Maqedonia ku vitin e kaluar arriti të shpallej kampion dhe të ishte pjesë e garave europiane, në të kaluarën ka udhëhequr me sukses skuadra si KF Partizani, KF Shkëndija, FC Drita, FC Kukësi e KF Laçi”.

“Kryesia e klubit ishin të pajtimit që ti besojnë trajnerit Duro për udhëheqjen e skuadrën ku u betuan që do qëndrojnë afër me kushtet dhe gjitha mundësitë që klubi ynë të shkëlqejë në superligë, në anën tjetër trajneri theksoi se së bashku të bashkuar do punojmë maksimalisht dhe me plan projekt profesional”, thuhet në komunikatën e klubit.

Suhareka do të tentojë të ofrojë lojtarë me emër në futbollin vendor, por edhe më gjërë, për të krijuar një skuadër të fortë dhe rivalizuese. /Telegrafi/


Shtuar 26.05.2024 19:38