ZYRTARE/ Shifër rekord, Sancho është lojtar i Man United

Jadon Sancho është lojtari më i ri i Man United. Mesfushori anglez iu bashkua skuadrës nga Premier League për shifrën e 85 milion eurove.

Dokumentet zyrtare mes dy klubeve pritet të dorëzohën në FIFA në orët në vijim.

Ndërkohë, Sancho kërkohej prej 2 vitesh nga Djajtë e Kuq dhe vetëm sot u kompletua zyrtarizimi. /albeu.com/


Shtuar 1.07.2021 13:17