ZYRTARE/ Norwich City siguron rikthimin në Premier League

Skuadra e Norwich City ka arritur të promovohet në Premierligë.

Në ndeshjen e sotme ndaj Bournemouthit ata edhe do të zyrtarizojnë promovimin në Premierligë.

Pra, me lëshimin e pikëve nga Swanesa City dhe Brentford, Norwich ngjitet në tabelën e Prmierligës.

Kështu, me 90 pikë të grumbulluara në 41 ndeshje të zhvilluara në ‘Chmapionship’, Norwichi promovohet në ligën e madhe angleze.


Shtuar 17.04.2021 16:50