ZYRTARE/ Finalja e Carabao Cup mes Man City dhe Tottenham do të luhet me tifozë

Finalja e Carabao Cup ndërmjet Manchester Cityt dhe Tottenhamit do të zhvillohet në prani të tifozëve.

Super dueli që është paraparë të zhvillohet me 25 prill do të mirëpresë tifozët.

Sipas “BBC Sport”, finalja do të ketë rreth 8 mijë tifozë të pranishëm në Wembley.

Ky vendim është një testim për të parë mbarëvajtjen e situatës në Angli, ku pastaj parashihet një rikthim i tifozëve deri në verë.

Shtuar 4.04.2021 10:04