ZYRTARE/ Edhe Gjermania bën publike listën e lojtarëve për Euro 2020 (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Gjermanisë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për “Euro 2020”.

Në këtë listë ndodhen edhe dy lojtarët Mats Hummels dhe Thomas Muller që nuk kanë qenë të ftuar për disa vite.

Lista e plotë:

Portierë: Bernd Leno, Manuel Neuer, Kevin Trapp

Mbrojtës: Matthias Ginter, Robin Gosens, Christian Gunter, Marcel Halstenberg, Mats Hummels, Lukas Klostermann, Robin Koch, Antonio Rudiger, Niklas Sule

Mesfushorë/Sulmues: Emre Can, Serge Gnabry, Leon Goretzka, Ilkay Gundogan, Kai Havertz, Jonas Hofmann, Joshua Kimmich, Toni Kroos, Thomas Muller, Jamal Musiala, Florian Neuhaus, Leroy Sane, Kevin Volland, Timo Werner.

Shtuar 19.05.2021 16:28