“Zot ruaj mbretëreshën”, tifozët e Rangers prekin me koreografinë gjatë ndeshjes me Napolin (FOTO LAJM)

Një skenë prekëse u zhvillua në një stadium në Skoci, pasi tifozët e Rangers mbajtën një minutë heshtje për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth.

Ata kënduan me një zë himnin kombëtar dhe më pas një minutë heshtje para një ndeshje të Ligës së Kampionëve kundër Napolit. Më tej, një imazh i Mbretëreshës u ngrit në tribuna dhe i gjithë stadiumi këndoi himnin kombëtar me një zë.

Posteri i krijuar nga tifozët e skuadrës skoceze tregon figurën e Elizabeth dhe pas një flamuri të madh të Britanisë së Madhe.

Gjatë minutës së heshtjes nuk u dëgjua asnjë fjalë, duke treguar kështu respektin e tyre për kurorën.

Shtuar 14.09.2022 23:15