Zidane nuk mendon për Manchester United

Zinedine Zidane nuk e ka konsideruar rikthimin në stol për një afat të shkurtër. Edhe pse ai shihet si një nga opsionet më të mira për të marrë drejtimin e Manchester United, me Solskjaer në pikëpyetje.

Zidane, tani për tani mendon vetëm për pushimin. Në rimbushjen e baterive pas viteve intensive që ka pasur në pankinën e Real Madridit. Sidomos pas largimit për herë të dytë  ku nuk pati sukses.

Që nga ajo ditë, trajneri francez e kishte bërë të qarte se dëshironte të pushonte, dhe të mos nxitohej për t’u kthyer në stol.

Kjo është arsyeja pse ai përjashtoi çdo mundesi për Neëcastlke apo tani me Manchster United. /albeu.com


Shtuar 25.10.2021 15:11