Zhegrova transferohet te ekipi i madh francez (VIDEO)

Lille ka blerë sulmuesin Edon Zhegrova nga Basel, pasi shiti te Fiorentina Jonathan Ikone për 14 milionë euro.

Francezët janë bindur nga cilësitë e sulmuesit të Kosovës dhe në arkat e klubit zviceran nuk kanë shkuar pak, por 7 milion euro.

Zhegrova ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me Lille. Ajo do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor 2026.


Shtuar 14.01.2022 21:02