Zbulohet uniforma e re e Realit për sezonin 2021/2022 (FOTO LAJM)

Uebfaqja footyheadlines.com ka publikuar uniformën e  re të Realit për sezonin e ri 2021/2022, shkruan Albeu.com.

Adidas, marka që aktualisht Real Madrid  vishet, do të punonte në një bluzë të frymëzuar nga Plaza de Cibeles, një vend takimi për tifozët e Madridit për të festuar sukseset e tyre.

Camiseta del Real Madrid para la temporada 2021/22.

Kompleti i parë do të përbëhej nga një këmishë e bardhë me tre vija në blu dhe logot në portokalli. Këmisha do të kishte një qafë të rrumbullakët blu me zbukurime portokalli.

Sipas portalit, i cili gjithashtu boton një skicë të asaj që do të ishte veshja sportive e ekipit për vitin e ardhshëm.

Chándal del Real Madrid para la temporada 2021/22.

 

Ndërkohë, zyrtarizimi i unifromave të reja do të ndodhë muajin e ardhshëm. /albeu.com/


Shtuar 16.03.2021 22:05