Zbulohen pikët e Shqipërisë për “Topin e Artë”

Revista, France Football ka përzgjedhur gazetarin e mirënjohur shqiptar, Besnik Dizdari për të votuar për “Topin e Artë”.

Dizdari mësohet ti ketë dhënë maksimumin, pra 6 pikë, mesfushorit italian të Chelsea, Jorginho. Me 4 pikë është vlerësuar Lionel Messi dhe pas tij vijnë Robert Lewandowski (3), Leonardo Bonucci (2) dhe Pedri (1).

Përvec lojtarit më të mirë, është votuar po ashtu edhe për portierin më të mirë jku Dizdari ka vlerësuar Donnarumman me 3 pikë, Martinez (2) dhe Mendy (1).

Pikët për Topin e Artë:

1-Jorginho (6)

2- Lionel Messi (4)

3- Robert Lewandowski (3)

4- Leonardo Bonucci (2)

5- Pedri (1)

Pikët për portierin:

1-Gigi Donnarumma (3)

2-Emiliano Martinez (2)

3-Edourd Mendy (1) /albeu.com


Shtuar 30.11.2021 09:15