Interi favorit për skudeton, koefiçentët favorizojnë zikaltërit

Marshimi i SimoneInzaghit për Interin në Serie A duket i pandalshëm. Kampionët e Italisë ngrenë zërin aq shumë sa që tani janë favoritët e mëdhenj për Scudetto, pavarësisht katër pikëve prapa italianëve të parë në renditje.

Sipas ekspertëve të “Sisal Matchpoint” , në fakt, Samir Handanoviç dhe shokët e tij kanë të gjitha kredencialet për të konfirmuar veten në çatinë e Italisë dhe për të qepur yllin e dytë në gjoks, duke qenë se kampionati i bis-it luhet në orën 2.50. Të vetmit që duket se qëndrojnë, për momentin, janë napolitanët, të cilët pasi mposhtën Lacion e Maurizio Sarrit , mbetën të vetëm në krye të renditjes, koefiçenti i tyre ofrohet me 2.75.

AC Milan bie pas nokautit të brendshëm me Sassuolo-n, koefiçenti është tani 5, me Atalantën në 7.50 pas goditjes së Allianz Stadium kundër Juventusit. Një nokaut që kushton një kolaps në kuotat e Bianconerëve, tani i ofruar në 20./h.ll/albeu.com


Shtuar 30.11.2021 09:16

Tags: ,