Xavi nis punën te Barcelona, jep shembull që ditën e parë (FOTO LAJM)

Xavi Hernández tashmë sundon në Barcelonë. Trajneri i Barçës drejtoi seancën e tij të parë si trajner këtë mëngjes. Ish-mesfushori, i lidhur deri në qershor 2024, ka mbërritur gati dy orë e gjysmë më herët në ambientet e Ciudad Deportiva.

Edhe lojtarët u ngritën herët, u thirrën në orën 9. Joan Laporta shoqëroi lojtarin e Terrassa-s në prezantimin e tij në dhomën e zhveshjes.

Trajneri katalanas, i cili ka zhvilluar takime me përgjegjësit e fushës sportive, këmbënguli të hënën, gjatë prezantimit të tij si trajner i ri, se lojtarët kanë nevojë për rregulla, rregullore dhe disiplinë për të performuar dhe konkurruar në nivelin më të lartë. Sot ai ishte i pari që dha shembull dhe pak pas tetë e tridhjetë e mëngjesit ishte tashmë në Sant Joan Despí për të përgatitur seancën e planifikuar për në orën njëmbëdhjetë. Edhe profesionistët kanë ardhur me kohë.

Iñaki Peña, Neto, Mingueza, Umtiti, Riqui Puig dhe Luuk de Jong janë lojtaret që ai ka në dispozicion.

Si rezultat i mungesave, Xavi ka thirrur Comas, Mika Mármol, Álvaro Sanz, Ez Abde, Jutglà, Aranda dhe Akhomach nga Barça B.

Së bashku me Laportën , në këtë seancë të parë ishin të pranishëm edhe nënkryetari sportiv Rafa Yuste, drejtori i futbollit Mateu Alemany, drejtori i zonës ndërkombëtare Jordi Cruyff dhe kreu i sekretariatit teknik Ramon Planes . /albeu.com


Shtuar 9.11.2021 14:12