Xavi i ka dhënë pushim, Pedri dhe Memphis vazhdojnë rikuperimin

Ndonëse Xavi ka dhënë pushime deri më 28 dhjetor, aktiviteti nuk ndalet në Ciutat Esportiva de Sant Joan Despi,  të paktën për Pedri dhe Memphis Depay .

Siç raporton gazetari i Gol , Alex Pintanel , të dy kanë ardhur mëngjesin e sotëm në ambiente për të vazhduar punën e rikuperimit.

Pedri pësoi një thyerje të katërkëndëshit në këmbën e majtë në ndeshjen e Champions League kundër Bayern Munich më 14 shtator. Klubi nuk dha një vlerësim për periudhën e mungesës, por ajo zgjati për disa javë, megjithëse ai u kthye më herët se sa ishte planifikuar kundër Benfica-s , më 29 shtator, dhe në të njëjtën ndeshje në Da Luz u lëndua sërish.

Rikthimi i tij pritej për derbin kundër Espanyolit , më 20 nëntor, që përkon me debutimin e Xavi, por sërish ndjeu siklet në stërvitje dhe lojtari, trajneri e mjekët vendosën të mos rrezikonin më dhe të mund të rikuperohej me qetësi për këtë vit të ri.

Nëse nuk ka më pengesa, kanarina mund të rikthehet në një nga tre duelet e para të 2022, kundër Mallorca në 2, Linares në Kupë në datën 5 ose kundër Granadës në Ligë në datën 8. /albeu.com


Shtuar 23.12.2021 14:54