Xavi dëshiron rikthimin e lojtarit tek Barcelona

Xavi  Hernandez po mendon të rikthejë në ekip 38-vjeçarin Dani Alves.

Siç raporton media Brraziliane “UOL”,  DAni Alves është pranë një rikthimi të mundshëm. Mbrojtësi i krahut është një lojtar i lirë që pas largimit nga Sao Paulo në shtator dhe sipas mediave braziliane , klubi katalanas është duke diskutuar për të rikthyer mbrojtësin brazilian nën drejtimin e Xavit.

Klubi beson se ardhja e një “veterani” të dashur nga tifozët do të sillte gëzim dhe besim për të gjithë./h.ll/albeu.com


Shtuar 10.11.2021 16:03