Wijnaldum është gati të largohet nga PSG, dy ekipet italiane interesohen për holandezin

Georginio Wijnaldum thuhet se është i gatshëm të largohet nga ekipi francez.

I ardhur në mërkaton verore me parametra zero nga Liverpool, holandezi nuk ka mbetur i kënaqur nga pritja në ekip. Sipas mediave franceze, 31-vjeccari kërkon të largohet që në merkaton e janarit nga PSG.

Të interesuara për shërbimet e tij momentalisht janë Inter dhe Juventus./h.ll/albeu.com


Shtuar 10.12.2021 15:38