“Virusi FIFA”, Barcelona i kërkon Brazilit të kujdeset për Raphina-n

 

Barcelona po përdor të gjitha mjetet e mundshme në përpjekje për të ndalur një “virus FIFA” që ka prekur ekipin e katalanasve para pushimit të fundit para Kupës së Botës.

Barcelona ka barë mirë deri më tani, ndërsa Xavi po rritjen e skuadrës së tij, por rinisja nuk do të jetë e njëjtë pasi i janë dëmtuar disa lojtarë.

Duke filluar me Kounde, e duke vazhduar me holandëzët Depay – De Jong dhe uruguajani Araujo.

Barcelona ka telefonuar brazilin dhe i kërkuar pak kujdes me Raphina-n për ndeshjen e radhës ndaj Tunizisë këtë të martë./albeu.com