Vinicius: Jam përmirësuar, po i bëj gjërat me më shumë qetësi dhe me shumë cilësi

Ylli i La Liga Santander këtë sezon ka qenë Vinicius Junior, i cili u vlerësua si lojtari i muajit i Real Madridit nga Mahou.

Duke e njohur formën e tij të mirë, e cila e ndihmoi të fitonte çmimin për herë të tretë këtë sezon, pasi fitoi edhe në gusht dhe shtator, ai reflektoi për ndryshimet në lojën e tij.

“Mendoj se jam përmirësuar në shumë gjëra, por mbi të gjitha në qetësinë time në lojën time, po i bëj gjërat me më shumë qetësi dhe më shumë cilësi”, ka reflektuar sulmuesi.

“Kur ekipi është mirë, është më e lehtë edhe për mua”.

Forma e mirë e skuadrës së tij, e cila është në krye të La Ligës, është një pikë themelore për brazilianin.

“Çelësi prapa formës sonë të mirë është puna e të gjithëve, mbi të gjitha në aspektin mbrojtës, ku skuadra është fenomenale”, shpjegoi Vinicius.

“Kjo na e bën jetën më të lehtë në sulm”.

Gjatë gjithë sezonit, Vinicius ka shënuar 12 gola, duke krijuar një partneritet klinik me Karim Benzema që i bën ata ndër dyshet më të frikshme në Evropë./ h.ll/albeu.com


Shtuar 18.12.2021 08:25