Vinicius apo Mbappé?

‘Carrusel Deportivo‘ u analizuan lajmet e Real Madridit pas fitores ndaj Elches, me fokus të veçantë te komploti sulmues. Vinicius ishte vendimtar sërish për t’i dhënë triumfin në La Liga.

Dy gola që e vendosin debatin në tavolinë: Vinicius apo Mbappé? “Unë do të qëndroja me Vinicius dhe do të nënshkruaja me Haaland,” thotë Jesús Gallego.

Julio Pulido, nga ana e tij, iu referua momentit në formën e një tjetër sulmuesi “galaktik”, Marco Asensio, pasi Alfredo Relaño komentoi se spanjolli tashmë e lodh: “E vërteta është se po. E kuptoj komentin e Relaños, sepse duke parë ndeshjet e Asensio, largohet. Ai ka një cilësi të jashtëzakonshme, por i mungon ajo pikë për të qenë një plasaritje . Përkufizimi më i mirë i Asensio është se ai është një futbollist me shumë cilësi, por që është shumë i ftohtë“. /albeu.com


Shtuar 1.11.2021 16:46