VIDEO / Nëna e Mbappes thyen heshtjen për të ardhmen e yllit francez

Nëna e Kylian Mbappe dhe agjentja e tij Fayza Lamari ka lënë të kuptohet se djali i saj do të nënshkruajë për Real Madrid këtë verë.

Mbappe pritet të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare me Los Blancos, dhe gjëja më e rëndësishme për t’u vendosur ende është se kur do të jetë njoftimi zyrtar.

Gazetarët rrethuan nënën dhe agjenten e Mbappes, Fayza Lamari, dhe e pyetën se ku do të luajë Kylian sezonin e ardhshëm?

“Unë mendoj se ju tashmë e dini”, u përgjigj zonja Lamari me një buzëqeshje të madhe në fytyrën e saj.

Është pothuajse një marrëveshje e përfunduar që Mbappe do të luajë në Real Madrid sezonin e ardhshëm.

Burime të shumta të besueshme konfirmojnë se një marrëveshje është arritur që nga muaji shkurt apo mars.

Familja e Mbappes, veçanërisht nëna e tij, thuhet se e bindi atë të qëndronte në PSG në vitin 2022, veçanërisht pasi presidenti francez u përfshi.

Saga tani ka përfunduar me Mbappen të vendosur për të arritur ëndrrën e tij për të luajtur në Santiago Bernabeu. /Telegrafi/


Shtuar 21.05.2024 12:53