VIDEO / Në gardën e nderit, të gjithë e duartrokitën Kloppin, përveç një lojtari

Tifozët e Liverpoolit kanë parë që Darwin Nunez ishte lojtari i vetëm që nuk duartrokiti Jurgen Klopp gjatë gardës së tij të nderit në Anfield. Trajneri u dha lamtumirën Reds pas fitores 2-0 kundër Wolves në xhiron e fundit të sezonit 2023-24 të Ligës Premier.

Ishte një pasdite emocionale në Merseyside pasi Liverpool i dha lamtumirën trajnerit të tyre më të suksesshëm në 30 vitet e fundit.

Gjermani është i vetmi njeri që ka udhëhequr gjigantët anglezë drejt titullit të ligës që nga fillimi i ligës me një format të ri në 1992.

Ai gjithashtu ndihmoi ekipin e tij për një trofe të gjashtë të Ligës së Kampionëve.

Disa nga lojtarët u përlotën, përfshirë edhe kapitenin Virgil van Dijk që ishte dukshëm emocional teksa përqafoi trajnerin gjerman për një herë të fundit në fushë.

Trent Alexander-Arnold u pa gjithashtu duke u përpjekur të frenonte lotët teksa lojtarët e Liverpoolit iu bashkuan mbështetësve në interpretimin e fundit të “You’ll Never Walk Alone” të sezonit. Megjithatë, nuk dukej të ishte një rast kaq i madh për çdo lojtar.

Darwin Nunez u fut në lojë si zëvendësues në pjesën e dytë në ndeshjen e fundit të Klopp, me dyshen që ndanë një përqafim përpara se uruguaiani të dilte në fushë për herë të fundit nën drejtimin e trajnerit të tij.

Sulmuesi ka marrë kritika të rënda javët e fundit për formën e tij të dobët para portës, dhe si rezultat ai mbeti jashtë formacionit, duke u zëvendësuar nga Cody Gakpo në formacionin startues.

Pamjet janë shfaqur nga ceremonia e Klopp në fushën e Anfield, e cila tregon çdo anëtar të stafit të Liverpoolit duke duartrokitur për trajnerin e tyre në largim, përveç Nunez. Kjo ka bërë bujë në internet pasi duket si mungesë respekti për një nga strategët më të mirë të Ligës Premier të të gjitha kohërave. /Telegrafi/


Shtuar 20.05.2024 18:16