Dyshime se Bruno Fernandes do të largohet nga Manchester United këtë verë

Sipas Manchester Evening News, disa lojtarë të Manchester United dyshojnë nëse Bruno Fernandes do të qëndrojë në klub sezonin e ardhshëm.

Mesfushori portugez thuhet se është i hapur për t’u larguar nga Old Trafford me Djajtë e Kuq që aktualisht janë jashtë çdo gare evropiane.

Bayern Munich dhe Interi raportohet se janë të interesuar për 29-vjeçarin me Cristiano Ronaldon që e shtyn bashkatdhetarin e tij të transferohet në Arabinë Saudite.

Djajtë e Kuq preferojnë të mbajnë Brunon, por ata mund të tundohen nga një ofertë e rëndësishme, pasi lojtari nuk është në mesin e futbollistëve të shënuar si të pashitshëm.

Portugezi do të vendosë në këtë verë se çfarë do të bëjë me të ardhmen e tij, derisa Manchester United shpreson ta sigurojë Ligën e Evropës për sezonin e ri.

Djajtë e Kuq do të përballen në këtë fundjavë me Manchester Cityn në finale të FA Cup, dhe nëse fitojnë – do të luajnë në garën e dytë më të madhe në Evropë për klube. /Telegrafi/