VIDEO/ Argjentina mposht Italinë në finale dhe fiton trofeun “Finalissima”

Argjentina ka mundur 3-0 në Wembley Italinë duke fituar trofeun “Finalissima”, e cilësuar  si Kupa e Kampionëve nga UEFA.

Ky trofe në fakt vjen si pasojë kur Italia fitoi Euro 2020, ndërsa Argjentina Copa America.

Ndërkohë, sa i përket ndeshjes, golat për Kombëtaren Albicheleste u realizuan nga Martinez 28′  he Di Maria 45′ Dybala 94′. /albeu.com/


Shtuar 1.06.2022 22:38