Ven de Beek i “mbushur” me United, akoma më pranë nënshkrimit me Newcastle

Donny Van de Beek është një nga të braktisurit e Manchester United përballë merkatos së dimrit dhe ardhja e Ralf Rangnik nuk e ka ndryshuar fatin e tij. Trajneri gjerman dëshiron të lirojë vendin e tij për të inkorporuar lojtarë që pëlqen ai dhe tani dyert e largimit janë të hapura për holandezin.

Pavarësisht sezoneve të tij të fundit, ish-Ajax vazhdon të gëzojë një poster të mrekullueshëm në Evropë dhe duket se e ardhmja e tij mund të jetë në veri të Old Trafford.

Sipas informacioneve të TodoFichajes, Newcastle është kandidati kryesor për të marrë shërbimet e holandezit. Fillimisht dukej se Barcelona do të hynte në ofertë, por ardhja e Xavit ndaloi çdo lloj negociate.

Tani me një rrugë të qartë, Magpies duan të fillojnë të lëvizin në tregun e dimrit dhe ata shpresojnë të bëjnë një investim të madh për të ndryshuar situatën e ekipit.

Lojtari nga ana e tij kishte idenë e largimit nga Premier League, por në mungesë të ofertave ai e di se ky është treni i tij i fundit për të rinisur karrierën e tij.

Bisedimet mes Newcastle dhe Manchester kanë avancuar mirë dhe predispozita nga të dyja palët është absolute. Nga Manchester ata e dinë se do të jetë e vështirë të rikuperohen 40 milionë euro të investuara për  Van de Beek dhe tani shifrat që do të trajtohen janë rreth 20 milionë euro. /albeu.com


Shtuar 30.11.2021 13:28