“Unë e vendosa në të njëjtin nivel me Xavin dhe Iniestan”, Herrera shpall mesfushorin më të mirë me të cilin ka luajtur

Andrer Herrera e quajti shokun e tij të skuadrës, Marco Verratti, mesfushorin më të mirë me të cilin ka luajtur ndonjëherë. Ai madje e vendosi atë në të njëjtin nivel me legjendat e Barcelonës, Xavi dhe Iniesta.

Herrera iu bashkua PSG-së në vitin 2019 si një transferim i lirë në fund të kontratës së tij me Manchester United. Që atëherë, futbollisti ka bërë 95 paraqitje për PSG-në, duke shënuar 6 gola dhe duke bërë 6 asistime.

I pyetur për mesfushorët më të mirë, spanjolli përmendi disa emra, por veçoi Verrattin.

“Ata janë të gjithë shumë të ndryshëm. Verratti ishte më i miri, por unë pata fatin të luaja me shumë mesfushorë të talentuar: Thiago, Pogba, ata janë një nga më të mirët në pozicion, ose Schweinsteiger, i cili erdhi në Manchester United në fund të karrierës së tij, por ishte e pabesueshme të luaja. me të.

“Do të veçoj Verrattin gjithsesi. E vendosa në të njëjtin nivel me Xavi dhe Iniesta”.

Marco Verratti bëri 377 paraqitje për PSG-në, duke shënuar 11 gola dhe duke dhënë 60 asistime. /albeu.com/

Shtuar 24.06.2022 09:37