UEFA po mendon një risi për kompeticionin evropian që do të mbahet në Tiranë

Sipas raportimeve, UEFA do të fillojë të përdorë teknologjinë VAR në gjysmëfinalet e Conference League, duke përfshirë Leicester City-Roma.

Turneu deri më tani nuk ka përdorur një video ndihmës gjyqtar për shkak të problemeve teknike dhe vështirësisë për ta aplikuar atë vazhdimisht në një garë me shumë klube më të vogla.

Plani ishte përdorimi i VAR-it vetëm për finalen, e cila do të luhet në Tiranë në maj.

Megjithatë, sipas ‘Corriere dello Sport’, UEFA është e përgatitur të parashikojë atë hap dhe të prezantojë teknologjinë VAR për dy ndeshjet gjysmëfinale.

Ata do të jenë Leicester City-Roma dhe Feyenoord-Olympique Marseille, të dyja më 28 prill.

Shtuar 15.04.2022 18:55