U shpall lojtari i ndeshjes përballë Anglisë, ylli i Skocisë rezulton pozitiv me Covid-19

Kombëtarja e Skocisë ka konfirmuar se futbollisti i tyre Billy Gilmour ka rezultuar pozitiv në analizat e COVID-19.

Në testet e fundit të bërë nga Kombëtarja e Skocisë, mesfushori ka dal pozitiv në analizat e COVID-19.

Mesfushori tani do të ndjek udhëzimet e stafit shëndetësor të ekipit Kombëtar, dhe do të izolohet për 10 ditë.

20- vjeçari do të humbas ndeshjen e nesërme që Kombëtarja e tij e zhvillon kundër Skocisë.

Lajm shum i keq ky për skocezët duket marrë parasysh rendësinë që e ka Gilmour në ekip.

Shtuar 21.06.2021 11:51