U shpall kampion me Rangers, Gerrard shpallet trajneri më i mirë i vitit në Skoci

Steven Gerrard është emëruar menaxheri më i lartë i Shoqatës së Shkrimtarëve të Futbollit Skocez pas suksesit të tij të titullit me Rangers.

Gerrard ishte në garë me Callum Davidson, Steve Clarke dhe David Martindale në çmimin “Menaxheri i Vitit”.

Pas marrjes së çmimit, ish-kapiteni i Liverpoolit ka thënë: “Unë jam i kënaqur që kam marrë çmimin. Unë e kam fituar atë së bashku me stafin tim”.

“Unë mendoj se kemi arritur suksesin që kemi këtë sezon si një ekip dhe ju falënderoj të gjithë ju që votuat për mua”.

Stevie G ishte një ‘mace e zezë’ për Celtic, pasi ia ndaloi atyre të fitonin trofeun për herë të 10-të radhazi.


Shtuar 12.05.2021 11:37