U pyet për Benzema, vjen reagimi që nuk e kishim parë kurrë nga Deschamps (VIDEO)

Trajneri i kombëtares Franceze, Didier Deschamps është pyetur për situatën e Benzema gjatë konferencës për shtyp.

Didier Deschamps ishte duke u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pas ndeshjes me Kazakistanin, ku më pas iu dha fjala gazetarit vendas dhe bëri pyetjen e tij në gjuhën kazake.

Njëri nga gazetarët kazakë e pyeti për sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema.

Kujtojmë që Deschamps ka sqaruar situatën me Benzeman dhe si duket kjo pyetje e irritoi paksa francezin.

Me të dëgjuar emrin e Benzemas, Deschamps reagoi me sportivitet ku filloi të bëjë shaka.

“Oh jo! Edhe këtu! Hajde djema, të rrimë për pyetjet tjera”, tha ai.

Më pas iu drejtua gazetarit.

“Dikush ta tregoi ty, me siguri ishte një gazetar francez i cili të ka treguar”, shtoi ai.

Benzema nuk është thirrur në Kombëtare që nga viti 2015 pas një skandali që përfshiu atë dhe Frack Ribery.

Më poshtë keni momentin interesant gjatë intervistës pas ndeshjes me Kazakistanin./

Shtuar 29.03.2021 03:03